FAQ

Często zadawane pytania

Jak sprzedawać

W zależności od potrzeb, sprzedawcy mogą wystawiać swój sprzęt na naszych cotygodniowych aukcjach online lub na miejscu. Niezależnie od tego, czy aukcja jest online czy na miejscu, oferty mogą być składane online, aby kupujący z całego świata mogli w niej uczestniczyć.

Tak, przedmioty w naszych comiesięcznych wyróżnionych aukcjach i aukcjach na miejscu mogą być licytowane z ceną minimalną.

Oceny sprzętu

Ramy czasowe i nakład pracy wymagany do przeprowadzenia oceny będą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak liczba, rodzaj, wiek, stan, lokalizacja (lokalizacje) i dostępność sprzętu przeznaczonego do wystawienia. Stosunkowo proste zlecenie oceny będzie zazwyczaj zakończone w ciągu 2 do 3 tygodni od otrzymania podpisanego listu intencyjnego. Bardziej złożone oceny zazwyczaj zajmują więcej czasu. Oczywiście zawsze dołożymy wszelkich starań, aby sprostać Twoim wymaganiom.

Definicje tych 3 przesłanek wartości przedstawiono poniżej:

  • Godziwa wartość rynkowa (Fair Market Value, FMV) - Zdefiniowana jako kwota wyrażona w wartościach pieniężnych, której można racjonalnie oczekiwać za własność w ramach wymiany pomiędzy zainteresowanym kupującym i zainteresowanym sprzedającym, z kapitałem własnym zarówno w ramach obowiązku zakupu lub sprzedaży, jak i z pełną świadomością wszystkich istotnych faktów, na konkretny dzień.
  • Wartość przy likwidacji nieprzymusowej (Orderly Liquidation Value, OLV) - Zdefiniowana jako szacunkowa kwota brutto wyrażona w wartościach pieniężnych, która mogłaby być zazwyczaj zrealizowana ze sprzedaży, z uwzględnieniem rozsądnego czasu na znalezienie nabywcy(ów), przy czym sprzedawca jest zmuszony do sprzedaży na zasadzie „jak jest”, od określonej daty.
  • Wartość przy likwidacji przymusowej (Forced Liquidation Value, FLV) -Zdefiniowana jako szacunkowa kwota brutto wyrażona w wartościach pieniężnych, która zazwyczaj może być zrealizowana z prawidłowo reklamowanej i prowadzonej sprzedaży publicznej, przy czym sprzedawca jest zmuszony do sprzedaży z poczuciem bezpośredniości na zasadzie „jak jest, gdzie jest”, od określonej daty.

Opłaty sprzedawcy

To zależy od tego, ile sztuk i jaki rodzaj sprzętu zamierzasz sprzedać w ramach transakcji pakietowej. Prosimy o kontakt z działem obsługi klienta IronPlanet pod numerem +353(0)1 899 1040, aby uzyskać więcej informacji.