Jak kupować

Łatwe zakupy na IronPlanet

1
Zarejestruj się i uzyskaj uprawnienie do zakupów
Zarejestruj się i poproś o uprawnienia do zakupów. Aby uzyskać pomoc w uzyskaniu zatwierdzenia, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.
2
Zakup i transakcja
Kup lub wylicytuj przedmiot i sfinalizuj transakcję.
3
Zapłata za przedmiot
Po otrzymaniu płatności, zakupiony przedmiot będzie dostępny w sekcji Moje konto.
4
Odbiór i wysyłka
Skontaktuj się z działem odbioru, aby uzgodnić sposób odbioru (może nie dotyczyć wszystkich przedmiotów). Sprzedawcy mogą wymagać powiadomienia z 24 do 48-godzinnym wyprzedzeniem.

Trzy sposoby zakupów na IronPlanet

Kup teraz

Potrzebujesz sprzęt? Dzięki obszernemu asortymentowi sprzętu kupujący mogą natychmiast kupić to, czego potrzebują, po konkurencyjnych, stałych cenach.

Składanie oferty

Przedstaw swoją najlepszą ofertę na przedmiot, a sprzedający albo ją przyjmie, odrzuci, lub złoży Ci kontrpropozycję.

Licytowanie

Aukcje trwają przez cały tydzień. Dostępne są trzy rodzaje aukcji:
 • Aukcje internetowe:
  Nasze Prestiżowe Wydarzenia odbywają się zazwyczaj w ostatnią środę każdego miesiąca. Wydarzenia te funkcjonują jak tradycyjna aukcja na żywo bez rezerwacji, podczas których aukcja zostaje otwarta na określony czas zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Jeśli nie możesz wziąć udziału w aukcji w środę, wszystkie aukcje są dostępne online przez dwa tygodnie przed imprezą: jest to okres obserwacji wstępnej. W tym okresie możesz określić swoją PriorityBid (aukcja priorytetowa). PriorityBid to Twoja maksymalna, wyższa oferta, która pozwala na wcześniejsze ustalenie wysokości oferty. Przećwicz to w naszej Strefie symulacyjnej.
 • Aukcje niejawne:
  Licytacja niejawna bez ceny wywoławczej — określone kwoty ofert nie są publikowane, lecz klasyfikowane. Licytujący mogą składać wiele ofert do momentu zakończenia aukcji.Oferta niejawna - kupujący składają ofertę niejawną na partię, którą chce kupić. Sprzedający mają wtedy do 5 dni po zakończeniu aukcji przedmiotu, aby wybrać zwycięską ofertę.

Zarejestruj się, aby rozpocząć zakupy

Zarejestruj się. To proste, wystarczy wpisać tutaj swój adres e-mail.

Poproś o uprawnienia do zakupów i zaloguj się w tym samym czasie. Będziesz ich potrzebować, aby móc w każdej chwili kupić lub licytować (wymagany jest numer VAT) .

Po zarejestrowaniu się skonfiguruj sekcję Moje konto.

Porady od profesjonalistów

 • Użyj funkcji PriorityBid. Nie możesz być obecny podczas zakończenia aukcji online? Użyj funkcji PriorityBid! Złóż swoją maksymalną ofertę, a nasz system zaproponuje Ci minimalną kwotę niezbędną do wygrania aukcji do wysokości zdefiniowanej przez Ciebie maksymalnej wartości. Masz jeszcze jakiś inny powód, aby skorzystać z PriorityBid? W przypadku remisu wygrywa oferta PriorityBid, która została złożona jako pierwsza!
 • Dodaj przedmioty do listy obserwowanych i otrzymuj powiadomienia. Dodaj wybrany przedmiot do swojej Listy obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienia o przyjęciu oferty i to przed zamknięciem aukcji, bez możliwości jej przegapienia!
 • Tworzenie zapisanych wyszukiwań. Chcesz dowiedzieć się jako pierwszy, kiedy otrzymamy nowe produkty? Zapisz swoje wyszukiwania i otrzymuj powiadomienia o dodaniu odpowiednich przedmiotów do naszego katalogu.

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz wszystkie najczęściej zadawane pytania

Zarejestruj się i zapytaj o uprawnienia do zakupu tutaj. Po otrzymaniu zgody na zakupy będziesz licytować na wszystkich giełdach IronPlanet.

Nie. Wszystkie oferty złożone na jakiejkolwiek z aukcji na giełdzie IronPlanet są ofertami ostatecznymi i wiążącymi. Zawsze można zwiększyć, ale nigdy nie można zmniejszyć lub unieważnić maksymalnej kwoty oferty.

Po pomyślnym przetworzeniu płatności za przedmiot wykonaj następujące kroki:

 • 1. Sprawdź formularz wydania przedmiotu Release Form* (dostępny na Twoim koncie IronPlanet) w celu ustalenia daty kontaktu. Jeśli Twój przedmiot zawiera opcję wsparcia sprzedawcy — IronPlanet Pickup Support:
  • a. Zadzwoń jak najszybciej do Działu Obsługi Klienta .
  • b. Ustalimy dogodny dla Ciebie i sprzedawcy termin odbioru. W trosce o ochronę prywatności naszych sprzedawców podajemy tylko ich adres, a cała komunikacja mailowa i telefoniczna odbywa się poprzez Dział obsługi klienta IronPlanet.
  • c. IronPlanet powiadomi Cię o zaplanowanym terminie odbioru wraz z formularzem wydania przedmiotu oraz kodem wydania przedmiotu. Są one również dostępne do pobrania z Twojego konta IronPlanet po dokonaniu zakupu i muszą być okazane przy odbiorze przedmiotu.
 • 2. Jeśli sprzedawca zgodził się na udostępnienie informacji kontaktowych i lokalizacyjnych kupującym, wówczas znajdują się one w formularzu wydania przedmiotu dostępnym do pobrania z Twojego konta IronPlanet. W tym przypadku można skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą w celu umówienia się na odbiór.
 • 1. Wszystkie transakcje są objęte podatkiem VAT przy pierwszym zakupie, jest on zwracany po złożeniu odpowiedniego dokumentu CMR/BOL.
 • 2. Kupujący są zwolnieni z podatku VAT, pod warunkiem, że nie mają siedziby w tym samym kraju co zakupiony przedmiot.

Znajdź sprzęt i przejrzyj raporty z kontroli

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące zakupu sprzętu?